Dervişoğlu’ndan Bahçeli’ye: Bir kişi için bir büyük camiayı kıramam

ANKARA – İYİ Parti’nin yeni genel başkanı Müsavat Dervişoğlu, Meclis’te milletvekillerinin katılımıyla mazbatasını aldı. Mazbatasını Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Olgun’dan teslim alan Dervişoğlu, sorumluluğunun farkında olduğunu söyledi. Dervişoğlu, “Milletimize hizmet yolculuğunu dava arkadaşlarımla el ele, gönül gönüle sürdürmek gayretine gireceğim. Herkes emin olsun Türkiye’nin yaralarını birbirimize sarılarak saracağız. Türkiye’nin sıkıntılarını yine gönül birlikleri içinde aşmaya çalışacağız” diye konuştu.

‘DEĞİŞİMLE BİRLİKTE İYİ PARTİ’NİN İKTİDAR YOLCULUĞU BAŞLAYACAK’

Türkiye’yi zor bir süreç beklediğini söyleyen ve bu sürece hazır olduklarını ifade eden Dervişoğlu, partide değişim olacağını şu sözlerle ifade etti: “Genel başkan değişti, bu değişiklik çok şeyin değişmesine vesile olacak. Yarın devir teslim olacak ve o an itibari ile partimizin iktidar yolculuğu başlayacak.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisini tebrik etmemesi ve hainlik imasında bulunması konusunda fikri sorulan Dervişoğlu, şunları söyledi: “Kendisi bir açıklama yapmış. Beni çok sayıda genel başkan bizzat arayarak tebrik etti. Onlara teşekkür ediyorum. Yaptığı açıklamayı da özenle okudum. Kendisinden herhangi bir tebrik beklemedim, karar kendilerinindir.”

BAHÇELİ ÖNCEDEN KİMLERE NE SÖYLEDİ, ŞİMDİ HANGİ ÇİZGİDE?

Dervişoğlu, Bahçeli’nin geçmiş yıllarda yaptığı açıklamalara gönderme yaparak şu ifadeleri kullandı: “Ben kişilerle olan hukuku onların beyanlarına bakarak oluşturuyorum. Eğer ona bakarak hukuk oluşturursanız daha önceden kimlere neler söyledi ve bugün hangi çizgide ona bakmanız lazım. Söyleyebilir, ben polemik yapmak için gelmedim İYİ Parti Genel başkanlığına. Millete hizmet için geldim, bunun böyle bilinmesini istiyorum.”

Polemiklerle gündemi farklı bir şekilde meşgul etmenin anlamı olmadığını belirten Dervişoğlu, “benim genel başkanlığım döneminde her şey açık ve şeffaf olacak. Kime ne söyleyeceksem direkt söyleyeceğim. Gizemli ifadeler kullanmayacağım, şaibeli işler yapmayacağım” dedi.

‘BİR KİŞİ İÇİN BÜYÜK BİR CAMİAYI KIRAMAM’

Bahçeli’nin hainlikle ilgili ifadesine de değinen Dervişoğlu, “Ben onun partisinde 10 yılı aşkın il başkanlığı yaptım. Ayrıca hayatımın hiçbir döneminde de kendisine karşı maksadı aşan ifadelerde bulunmadım, çok dikkat ettim Üzerimde hak ve emeği var. Türk siyasetinde şayet bugün buralardaysan bu zamana kadar yapmış olduğumuz yolculukların, edindiğimiz tecrübelerin hayatınızda önemli bir yeri var. Hiçbirini yok sayamam. Bir kişi için öyle büyük bir camiayı kıramam” ifadelerini kullandı.

‘ÜÇ ADAYLI KURULTAYDA KIRGINLIKLAR OLABİLİR’

Dervişoğlu, Koray Aydın’ın partiden istifaların arttığına yönelik sözlerine ilişkin de “Görevi teslim almadım, istifa var mı yok mu bilmiyorum ama özellikle üç adaylı bir kongreden sonra bir takım kırgınlıklar olabilir, hayal kırıklıkları olabilir. O hayal kırıklıklarına bağlı olarak da insanların ağzından bazen kontrolsüz laflar çıkabilir” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x