Geely Türkiye’ye geri dönüyor! İlk otomobilini 700 bin TL’ye satacak!

Hemen yazımızın başında belirtelim. Geely’nin ülkemizde satışa sunacağı otomobille ilgili tüm detaylara yukarıdaki videodan göz atabilirsiniz.

Bilindiği üzere Geely, yıllar önce Türkiye pazarında boy göstermişti. Fakat otomobil devi ilginç bir satış stratejisi uyguladı. Türkiye’de satışa sunduğu otomobiller fiyat anlamında ortalamanın üzerindeydi. Hal böyle olunca Geely Türkiye pazarında büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşamadı.

Buna rağmen hala ilan sitelerinde 2. El Geely otomobiller bulmak mümkün. Bunların fiyatları ise sıfırlarının aksine hayli düşük etiketlere sahip. Elbette bu durumun temel nedeni hepimizin malumu.  Geely’nin Türkiye pazarından çıkmış olması. Tabi ki bir de otomobillerin çok fazla tutulmamış olması.

Geely Türkiye’ye geri dönüyor! İlk otomobilini 700 bin TL’ye satacak!

Geçmişteki Türkiye macerasından dersler çıkaran Geely aynı hatayı tekrarlamak istemiyor. Bu yüzden Türkiye pazarını iyice analiz eden otomobil üreticisi, hali hazırda ülkemizde boy gösteren Çinli üreticilerin satış stratejisine yakın bir planla ülke pazarına girecek.

Bu bağlamda Geely’nin en büyük silahı uygun fiyat olacak. Öyle ki otomobil devinin Türkiye’deki ilk otomobilini 700 bin TL gibi hayli uygun bir fiyatla satışa sunması bekleniyor. Bu gerçekten de mevcut Türkiye ortalamasının hayli altında diyebiliriz.

Dahası Geely bu fiyatla Türkiye pazarında önemli bir ses getirebilir. Son sızıntılara göre otomobil devi Türkiye pazarına bu yılın ikinci yarısında girecek. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x